ZAJÍMAVOSTI

Zpět v čase

Zajímá vás, kde se téměř doslova vrátit zpět v čase? Tak to jednoho dne dostanete úkol, cosi nakoupit. Mají to tam… na adrese. A když na to místo přijedete, nečekaně narazíte na kdysi významnou kancelářskou budovou a po vstupu do ní…jen zíráte. Interiér oné stavby totiž přečkal z dob bolševika dodnes. A to v podstatě bez vážnější újmy na svém vzhledu.

Kde se dá budova najít?

To vám, vážení, nepovím. Ona totiž není pustá. Stále tu pracují lidé, jsou rozeseti v jednotlivých kancelářích a podle informační tabule u vchodu se o tento rozlehlý prostor dělí několik společností. Prozradit, co je stavba zač a kde se nachází, by možná vyvolalo zvýšený zájem lidí, kteří se právě po takovýchto místech pídí s kamerami a foťáky v ruce. A tato činnost by se nemusela zrovna potkat s vstřícným postojem “místních”, a hlavně pak majitelů objektu, kteří, údajně, dokážou být velmi nepříjemní. Prý se – už tak nelibě – koukají na filmaře, kteří prý dost často využívají tyto zachovalé prostory pro natáčení svých filmů. Aniž by museli stavět nákladné kulisy.

Co na vás dýchne?

Já se tam ocitl nečekaně. A jen co jsem vstoupil, ocitl jsem se zpět v čase. Hledaje příslušnou kancelář, zvolna jsem procházel schodišti a chodbami…a nevycházel z údivu. Nikde nikdo, jen za některými dveřmi jsem slyšel ťukání do klávesnice či tlumený telefonický hovor. Po chodbách se však nikdo necoural a tak jsem měl možnost si vše prohlédnout. Jo, tady to kdysi žilo. Určitě tu někde sedával ředitel a jeho náměstci, náměstci náměstků, šéfové divizí a jejich podřízení. A na konci tohoto řetězce třeba uklízečky.

Takže, místo neprozradím, snad je to, že se nachází v západní části Prahy, něco málo přes kilometr vzdušnou čarou od metra Nové Butovice.

Vítejte zpět v čase, kdy se to tu hemžilo soudruhy a soudružkami. Ta doba je pryč a zůstaly po nich jen kulisy, ve kterých kdysi hrávali svoje kusy. Jen tak mne napadlo, že by se tu klidně mohl točit remake druhdy sledovaného bolševického seriálu Muž na radnici 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying