ZAJÍMAVOSTI

WordPress theme Ashe Pro

Na úvod informace o totálním resetu redakčního systému. Došel jsem k závěru, že mnoho článků je už dávnou historií a ve struktuře poskytovatele webového prostoru jsem našel opravdu mraky balastu, který se tam za dva roky nastřádal. A než abych vše zálohoval, čistil a posléze složitě importoval, rozhodl jsem se k radikálnímu řezu. Když nová profi šablona, tak s „čistým štítem“. Systém jsem resetoval s tím, že kompletně vyčistím dosavadní obsah.

To se také stalo, během následujících dní sice pár starších článků obnovím, ale zdaleka to nebudou všechny. Určite nedokážu rekonstruovat data publikování, takže v nich bude poněkud chaos. Určitě také nastane situace, že některé v minulosti vytvořené odkazy na sociálních sítích už nebudou fungovat a nová stránka bude hlásit neexistující soubor. Za to se omlouvám.

A nyní k nové šabloně ASHE Pro

Vážení návštěvníci, zajisté vám neunikla vcelku radikální změna šablony na mé stránce. Ano, je to tak. Po několikaměsíčním testování různých „témat“ jsem si pro sebe konečně „vychytal“, co vlastně od vizuální prezentace mé stránky očekávám a co mi bude vyhovovat. A naopak: co považuji za zbytečnost.

Doposud testované a nějaký čas i používané šablony měly jedno společné. Jelikož existovaly ve verzi free, byly oproti placeným verzím dost očesané. V základu sice fungovaly, ale nadstavbové moduly chyběly nebo fungovaly hodně omezeně, a často generovaly i drobné chyby. Je to logické. Složitější konstrukce stránek tvoří dobří programátoři a ti se musí zaplatit. Tahle šablona splnila moji potřebu: za málo peněz hodně muziky. 780Kč za takto vybavenou šablonu je za hubičku. Ceny podobně vybavených šablon od renomovaných firem se obvykle pohybují i kolem tří tisíc korun!

Co tedy WordPress theme Asche Pro přináší. Jak sami vidíte, spojuje se tu jak vysoká estetická, tak užitná hodnota. A co vidím já při redigování obsahu, to je obsluha a široké možnosti při tvorbě, modulaci a následné prezentaci.

Začněme odshora. Tam nás čeká moderní estetika v podobě tzv. parallax efektu, což není nic jiného, než postupné překrývání a odkrývání fotky v hlavičce dalším obsahem stránky. Zkuste si to! Ano, je to pouze estetická vychytávka. Ale efektní! Parallax je možné změnit rozměrově či docela vypnout, což platí o všech dalších funkcích.

Funkce parallax, kdy se obrázek v hlavičce překrývá a odkrývá v souvisloti pohybu zbývajcí části webu

Pod parallaxem se nachází slide menu. Využitelnost je široká. Prezentace novinek, nebo naopak náhledy do archívu, vypíchnutí nějaké rubriky – třeba pro tento týden tam nechám rotovat pouze odkazy na články týkající se filmů atd. Je možné zvolit počet oken ve slide, jejich velikost, rychlost posuvu a v barevné paletě tzv. image overlay, jinak řečeno „zatmění“ slide, aby se odlišilo od dalšího obsahu. Slide menu je možné vypnout a nezobrazovat.

Pod slide menu se nachází tzv. featured link, což není nic jiného než další „okénka“ pro vypíchnutí nějakého obsahu. Je tu možné „stvořit“ až 5 oken, třeba zrovna nyní je využívám k přímým odkazům na moje videa na kanále youtube. Featured link se dá vypnout a nezobrazovat.

Pod featured link se nachází Blog, tady vlastní náhledy na články s titulní fotkou a krátkým textem z úvodu článku. Je tu možnost nastavit počet sloupců, jejich rozložení na stránce, délku výňatků, typu a velikosti fontů atd. Singl stránka, tedy to, co nyní právě čtete, jinak řečeno vlastní kompletní článek je opět plně nastavitelný: jeho šířka, přítomnost bočního menu atd.

 

Všechny výše popsané položky jsou plně responzivní což považuji za neocenitelnou fičuru, neboť je možné si webový prostor plně upravit k obrazu svému bez jakéhokoliv omezení, jak ho znám z free šablon. Včetně barev nadpisů, tlačítek, posuvníků, odkazů, stejně jako typů a velikostí použitého písma atd.

Dále je k dispozici i postranní menu, do kterého je možné vložit jisté obsahové bloky zvané widgety, stejně tak jako do spodní strany stránky, tzv. footer menu

Šablona má již předpřipravené sociální menu, takže odpadá nutnost využívat programy třetích stran. Zde ještě zatím nemám nastavené odkazy!

Šablona Ashe Pro dokonce obsahuje i „komerční“ blok v podobě e-shopu, což bývá výsada daleko dražších témat. Tuto funkci ale nepoužívám neb nemám, co bych prodával 🙂

Jako snad každá placená šablona má plnou podporu od vývojového centra. To se o „svoji“ šablonu stará a nemůže tak nastat situace, která mě zaskočila nedávno, že právě mnou používaná free šablona totálně zkolabovala po upgradu redakčního systému WordPress, se kterým si prostě nerozuměla. S vývojáři tematu Ashe jsme navázal přes chat kontakt během tří minut…

Po prvních dnech používání se zdá, že jsem ve WordPress theme AshePro  našel to pravé pro moji stránku. Je to šablona s rozsáhlými možnostmi nastavení a za rozumný peníz. 35$ za to všechno je opravdu za hubičku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying