CESTOVÁNÍ

Turecké slunce v Side – Trendy Palm Beach

Letošní dovolenou jsme nasměrovali pod rudou vlajku s půlměsícem. Po delším hledání byl výběr zacílen na oblast Side a hotelový komplex Trendy Palm Beach. Služba byla poskytnutá cestovní kanceláří Čedok. Tady přináším recenzi.

Dopřáli jsme si i dva fakultativní výlety, o nich v dalších článcích na této stránce.

Recenze hotelové části Side – Trendy Palm Beach

Pobyt: konec května a začátek června

Teplota: přes den 38 – 420C

             Přes noc 23 – 250

Hotel patří mezi menší a řekl bych, že je v jistém smyslu i útulný. Celý pozemek táhnoucí se k moři je asi 50 m široký. Nejblíže k budově jsou dva menší, ale dostačující bazény, po celou dobu perfektně připravované a udržované, stejně tak lehátka, kterých je tu dostatek. Níže pod bazény se prochází kolem pool baru s menší kuchyní. Dále je tu i pódium, na kterém se odehrávaly večerní programy. A dál jen už lehátka, z velké části krytá stříškami, pláž a teplé moře. Jemný písek a velmi pozvolný vstup. Ještě asi 50 metrů od břehu je vody sotva po prsa. Vhodné pro děti a neplavce. Celý areál je bezbariérový.

 

Hotel Trendy Palme Beach

Pokoje výborně připravené s dobře fungující klimatizační jednotkou. Pokojový servis bez připomínek. Všude čisto – a to platí o celém areálu! Osušky a ručníky nepřeprané, žádný šmirgl.

Jídlo – jedním slovem excelentní. Každý den obrovský výběr. Masa pečená, smažená, dušená i žíhaná na grilu. Dostatek ovoce plus až neskutečné množství různých sladkostí. Nemá cenu vše vypisovat. Každý si tam najde svoje. V této souvislosti jsem nějak nechápal některé dámy a slečny, které do sebe soustředěně soukaly kopec dílků melouna – a nic víc. Zavítat za nemalý peníz do země vyhlášené vynikajícím jídlem, a tam polykat na oběd vodnatou dužinu… to ty osoby mohly zůstat doma…

 

Puding s pravou vanilkou – marmeláda z granátových jablíček a hrudička oříšků v medu.

Velký výběr platí i o pití, od časného rána je otevřený pool bar a kousek nad pláží jsou trvale chlazené boxy s džusy. Zkrátka, kdo měl třeba chuť od snídaně do sebe lámat alkohol, no problem. Raki s ledem do mléčna zabarvená se tu slévala po litrech. Stejně tak i výborný turecký čaj či míchané nápoje.

Personál číšnický, barový a kuchařský na top úrovni. Úsměvy od rána do večera a naprostá vstřícnost k nám, hostům. Ani stopa nudy či neochoty.

Moře teplé a mělké. Volně průchozí pláž v délce několika kilometrů každým směrem. Z tohoto důvodu to tu občas dopoledne vypadalo jako na „václaváku“, neb lidé korzovali sem tam. Po obědě byl už klid.

Hosté většinou německy mluvící, něco ruštiny. Personál zvládá němčinu. My, Češi, jsme tu stále tak trochu exoty.

Mediační aktivity: cvičení v bazénu i na souši, na pláži beach volejbal a pétanque.

Nabídka večerních programů byla vcelku slušná. Mně osobně chyběl večer s živou tradiční lidovou tureckou hudbou. Oželel bych vrcholně trapnou half-playback hrající dvojici, hodinu krákorající německé a ruské odrhovačky…

Turecké slunce v Side – Trendy Palm Beach – to byla naprostá pohoda. Manželka se sestrou už něco procestovaly a tento pobyt označily za nejlepší, který kdy prožily. A to něco znamená neb to jsou turistky náročné.

Moje hodnocení je 100% S jedinou maličkou výtkou k výše popsané hudební trapnosti.

 

Fakultativní výlety.

Zaplatili jsme si dva.  Výlet do unikátní přírodní scenérie zvané Green Canyon bych označil za super, veskrze příjemný a až neskutečně fotogenický. O něm bude další článek.

Výlet do starého centra města Side byl ovšem poněkud diskutabilní a zanechal v nás tak trochu trpkou příchuť. Takže po návratu jsme se museli rychle napravit panáky raki! O tom všem také v dalším článku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying