ÚVAHY & GLOSY

Top 09. Potrefené husy zakejhaly!

Poslanci této partaje opět předvedli svůj zahnojený majstrštyk, zvaný přízemní intelekt. Nemusím mít rád prezidenta Zemana, mohu nesouhlasit s jeho opětovným zvolením za prezidenta naší země. Mohu mu fandit či dokonale ho ignorovat, mohu na jeho hlavu nad pivem i zanadávat.

Ale to, co předvedli poslanci Top 09 (a nejen oni) při právě probíhající slavnostní inauguraci, to byla nechutnost první kategorie. Odejít při projevu hlavy státu, která právě podepsala slib věrnosti lidu České republiky, může pouze chudák.

A co že tyhle politické kreatury typu Kalouska, senilního knížete Schwarzenberga, zblblé a dezorientované mladice Pekarové Adamové nebo staré struktury Němcové tak popudilo?

Zeman, tak jak jeho dobrým zvykem, obul se do médií, gaunera Bakaly a speciálně do České televize, které je, dle jeho slov a jakési studie, trestuhodně neveřejná, nýbrž úzce spojená právě s Top 09. A z rekcí výše uvedených politiků – i těch dalších – je patrné, že tímto někomu šlápl na kuří oko. A zavrtěl podpatkem. Mimochodem, paní Němcová se pár minut po odchodu ze sálu vyjádřila v tom smyslu, že kdyby tam zůstala, dostala by infarkt. Stará politická matadorka, a nezvládne emoce!? Sorry paní Němcová, proč jste tam vůbec chodila?

Jak jsem napsal v úvodu. Mohu mít na Zemana názor takový či makový, ale při takovéto akci bych měl zachovávat alespoň elementární pravidla slušného chování. Jenže pojem slušnost je těmto kreaturám cosi naprosto cizího.

A tak si to štrádovali uličkou ve Vladislavském sále a právě zvolenému prezidentovi ukazovali záda. Kdysi se za pohrdání panovníka udělovaly přísné tresty. Mám pocit, že tady se ti šašci potrestali sami a v přímém přenosu. Ukázali celému národu aroganci namixovanou s hloupostí a úplnou absenci respektu. Jasně vyjádřili neschopnost naslouchat tomu, kdo není jejich. Politická kultura na našem dvorečku dostala opět facku. Už teď o ní ví celý svět, a to je smutné.

Potrefené husy zakejhaly. Nezaslouží si nic jiného, než opovržení. Buďme ostražití při příštích volbách!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying