CYKLISTIKA,  TECHNIKA

Mitas Scylla 29 x 2,25 Textra


Na singltrek „pod smrkem“ a výlet do nitra Jizerských hor jsem mému kolečku přezul botičky.

Bylo načase, protože stávající pláště už dosluhovaly, vzorek byl notně obroušený a s takovýmto „obutím“ by to na lesních stezkách nebylo to pravé. Nikdo nikdy neví, jaké počasí ho může ve Frýdlantském výběžku zaskočit a najet na kluzké kameny bez náležitě kvalitních plášťů by mohlo skončit nepříjemným držkopádem.

 

 

Volba padla na pláště Mitas Scylla 29 x 2,25 Textra. Jedná se o universál do středně těžkého terénu s tvrdším podkladem. Mají kevralovou patku a i přes velikost 29 x 2,25 nejsou nijak těžké – váha 670g je u takovýchto plášťů v pohodě.

Pláště mají ještě jednu vychytávku, tady označenou jako Textra, což není nic jiného, než… cituji: velmi hustá a extrémně pevná pogumovaná tkanina umístěná na bočnici a kolem celé patky… konec citace.

 

Textra zblízka

 

Poznatky z praxe. Zatím jsem na nich najel cca 80 km, dílem po singltreku v Novém Městě pod Smrkem, resp. po stezkách nad městečkem Lázně Libverda a dílem po asfalto – beton – šotolino – písčitých cestách v nitru Jizerských hor, v oblasti Smědavy a Jizerky.

 

Pláště jsou rychlé, na to, že jsou velikosti 2.25, tak mi přišlo, že mají i poměrně nízký valivý odpor, ochotně se roztáčí v záběru a jsou stabilní při brzdění. Výrazný vzorek na hraně pláště zaručí stabilitu i v náklonu, v podstatě si neuvědomuji, že by mi kolo na nějakém kořenu či kamenu ustřelilo.

Všechny stezky a cesty byly suché a prašné, takže zkušenosti z terénu zmáčeného nemám. Tady mohu konstatovat, že mi pláště Mitas Scylla 29 x 2,25 Textra ani jednou nenechaly ve štychu a po prvním opatrném „oťukávání“ jsem na ně víceméně zapomněl.

 

Textra

 

Pláště se mají plnit na hodnotu v rozmezí 30 – 55 PSI ( 200 – 380 KPa) Já je měl nafouknuté na cca 42 – 45 PSI a to mi přišlo optimální. Nafouknutí na max hodnoty mi přijde až zbytečně tvrdé a použitelné opravdu snad jenom na tom asfaltu. Ovšem ani výrazně podhuštěné pláště nemám moc rád – ani na členitém singltreku. Používám pláště s duší.

 

Nové pláště a hned s nimi na singltrek

 

Pláště Mitas Scylla 29 x 2,25 Textra byly údajně testovány na světovém MTB poháru a také v několika ročnících legendárního závodu Cape Epic napříč africkou divočinou. Ani jeden závod u mě nehrozí 😀 , a když byl úspěšný tam, proč bych s ním neměl být spokojený i já, tady v Čechách?

Doporučení? Určitě ano! Nevím, jak se budou pláště chovat v blátě a vůbec měkkém terénu. V tom současném, prašném, pevném a suchém jsou naprosto ideální volbou. Rychlé a spolehlivé.

Na závěr jen jedna poznámka: nejsem zaměstnancem firmy Mitas, ani nějaký jejich „prodejní agent“. Toto nepíši jako reklamu, ale jako recenzi něčeho, co se mi líbí a hlavně: co dobře funguje. Nic víc. 🙂 

One Comment

  • Václav Beneš

    Taky je vozím a jsem s něma spokojený. Rok 2018 a najeto na nich asi 3 tisíce km a to i v blátě, tam taky držely dobře. Je jedno píchnutí. Jinak zdravím a hodně odjetých kiláků v pohodě a zdraví do roku 2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying