CESTOVÁNÍ

Sharm El Sheikh resort Faraana Heigts

Letošní výlet za teplem jsme směřovali na jih Sinajského poloostrova do lokality Sharm El Sheikh. Cílem byl hodně neznámý resort Faraana Heihgts ležící asi dvacet km severně od letiště. A nutno dodat že až na úplném konci řetězce pobřežních hotelových komplexů. Dál už jen skály a písek.

Nebudu zde popisovat náš pobyt. Lze ho označit pouze: hic, absolutní relax, hic, nicnedělání a tak trochu nuda. A zase vedřinec! O tom dál. Přejdu k hodnocení.

Hotelový komplex Faraana Heights ****

Pěkný, svým způsobem útulný. Centrální část s recepcí, jídelnami, pool barem a rozlehlým bazénem s hloubkou od 0 do 220 cm. Všude samé schůdky, průchody, můstky, vyhlídkové plošiny. Dostatek lehátek a proutěných sedátek s polštáři.

Spodní část je pouze ubytovací. V centru se nachází 5 bazénů od dětského brouzdaliště až po plavecký. Whirpool bazének a uprstřed pool bar.

POZOR! Areál NENÍ VHODNÝ PRO VOZÍČKÁŘE!

Hodnocení 9/10 *********

Pohled na spodní část areálu. Souvislá řada palem v horní části je původní cesta k moři. Dnes nepoužívaná. Hotelový bus jezdí oklikou zprava.

Pokoje

Horší kvalita. Špinavé stěny a záclony. Propálené povlaky. Naše stížnost se minula účinkem. Sice funkční ale starší a celkem hlučný typ klimatizační jednotky. Nechápal jsem ty upatlané stěny. Až když jsem viděl rodiny Arabů, jak si na pokoje nosí plné talíře jídla, došlo mi to… Žerou snad rukama a upatlají všechno kolem!

Hodnocení 3/10 ***——-

Pláž

Je vzdálená asi 400 metrů. Pěšky dosažitelná ale v tom vedru a přes území nikoho – a kolem vojenských hlídek – to není moc příjemná chůze. Co 15 minut jezdí hotelový bus. Časy občas nedodržuje. Startuje se rozjetím z kopečka. Když se tímto způsobem autobus nahodit nepovede, je zaděláno na problém. Mentalita egyptských chlapů je podivná. Nejdříve nic neřeší. Hulákají jeden na druhého. Pak všichni někam volají. A pak se čeká. Deset minut, půl hodiny a člověka to už začíná štvát. Je vedro, má hlad, chce taxi, přivedou velblouda! Ale s tímto přístupem je tady nutné počítat.

Pláž v pohodě. Poměrně strmý vstup. Křišťálově čistá voda s korálovým útesem, který se nachází asi 200 od břehu. Tam, kde se čeří voda. Určitě to chce šnorchl. Všude, kam oko dohlédne písek ale tady, v hloubce, se nachází nádherná podvodní zahrada!

Původní hotelová pláž byla vlevo, tam, kde jsou dnes ruiny a kde bydlí beduíni. Prý to všechno zdemolovala bouře… a nikdo to neobnoví, nepostaví. To raději pláž posunou o 300 metrů dál. U té staré je ale lepší vstup do moře a i k těm korálům je to o něco blíž! Nehledě na některé, bouři přeživší, proutěné slunečníky, které poskytují více blahodárného stínu, než ty na nové pláži.

Hodnocení: 8/10

Pláž. Takto tu vypadalo po celý den! Vpravo v pozadí původní ležení. Lepší vstup do moře, blíž ke korálům, lepší stíny z nížších slunečníků a beduíni v sousedství

 Stravování a bary.

Jídla je dostatek a je velmi chutně připravované. Zajímavé místní speciality. Výborná rýže, ryby a jehněčí. Rozmanitost by mohla být větší – ve srovnání s 5 hvězdičkovými hotely.

Pivo! Bída a ještě jednou bída! Nic pro českého pivaře! Místní chcanky Stella, teplé a podávané po deci v plastikovém kelímku a při té nouzi chlazené kostkou ledu! Zlý sen!

Bary! Kapitola sama pro sebe. Pool bar jediný, plážový bar bídně vybavený, lobby bar nefunkční. Bar mezi bazény též nefunkční! Víno, mimochodem velmi chutné, pouze v restauraci k jídlu. Pravidelně podávaná voda v hotelovém pokoji? Jen pro příjezd!

Hodnocení 5/10

Okolí hotelového komplexu

Neexistuje! Písek a skály! Konec světa!

Hodnocení: 1/10

Pool bar u centrálního bazénu

Animační programy a večerní akce

Bída a nouze! Jeden jediný „Egyptský večer“ a diskotéka. Arabská halekavá hudba, ok, jsme na jejich kontinentu, ale čeho je moc… A jinak NIC!

 

Shoping

Ulička asi 30 metrů dlouhá. Nic víc!

Hdnocení: 1/10

Resumé.

Teplota přes den 470C a víc

Ve stínu 350C

V noci 270 a víc

Nefunkční bary, animační programy! Nikdo u bazénů, pár lidí u moře! Jak je to možné? Vysvětlení se nabízelo a bylo neuvěřitelné! V tom obrovském Faraana Heights komplexu nás bylo 51 rekreantů! Pravda, na víkend přijelo pár egyptských rodin, ale jinak jsme měli celý areál pro sebe! Pět bazénu pro nás a nikde nikdo! Pokud bychom nešli na jídlo tak bychom snad za celý den nikoho nepotkali! Do prdele, je snad po sezóně? Na pláži jsem maximálně napočítal, s výjimkou pár domácích, 15 turistů – Čechů! Jak je to možné? Ptal jsem se. Vysvětlení? Prý to býval „ruský“ resort. V roce 2016 tady spadlo letadlo s ruskými turisty a prý to byla bomba na palubě. A od té doby Rusové na tento resort zanevřeli a jejich letadla sem prostě nelítají. A Faraana zeje prázdnotou! Ne, že by mi to nějak vadilo! Komu se poštěstí trávit uprostřed sezóny dovolenou u moře v naprosto dokonalém klidu? Jako vesnice mi to připadalo.

Co říct na závěr? Jedna návštěva stačila! Sharm El Sheikh resort Faraana Heigts jel evidentně na čtvrtinu plynu! Při větší obsazenosti by určitě fungovalo všechno jinak! Ale rozhodně se nedá říct, že nás nějak šidili! Resort má 4 hvězdičky. Tomu leccos odpovídá, ovšem někde to padá do trojky. Viz nefunkční bary a totální absence zábavy.

Pokud máte nějaké otázky, písněte a já se pokusím odpovědět.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying