Roberta Gentile
HUDBA

Roberta Gentile bude R&B královna?

Stýská se vám po dnes již legendární jazzové divě jménem Amy Winehouse? Přesněji řečeno: máte rádi její barvu hlasu? Její dvě desky máte totálně naposlouchané a chybí vám novinky? Bohužel, Amy už nějaký čas zpívá kdesi na nebesích (nebo možná i v pekle) takže se od ní už ničeho nedočkáme. Ale máme tady „nový“ hlas, který Amy hodně připomíná. Je mladý, krásný a pomalu se dere na výsluní. Komupak patří? Říká vám něco jméno Roberta Gentile? Dobře si ho zapamatujme!

Kdo je Roberta Gentile?

Tahle krásná ženská se narodila v Itálii, je jí 23 let, Zpívala v pár soutěžích, jednu “talent” snad vyhrála. Studovala hudební akademii doma, v Itálii. V roce 1994 vystudovala na London College of Music (LCM) na University of West London, jedné z největších hudebních vzdělávacích institucí v Británii. Tedy základy víc než excelentní!

Tvorba? Zatím nic moc.

Roberta Gentile toho zatím moc nenatočila, přesněji řečeno, nepublikovala. V hudebním „zákulisí“ je ovšem velice aktivní, pracuje např. se skladbami Rolling Stones, Beatles, Amy Winehouse, Donny Hathawey a předělává je k obrazu svému. Využívá k této činnosti třeba jazzovou kapelu The Lates Set k níž jsem nic moc údajů nezjistil. Videa se dají najít na youtube.

Strávila mimo jiné 3 týdny v Hackney Studios v Londýně, ve studiu producenta a kytaristy Bluey Maunicka, šéfa známé kapely Incognito, která už roky vládne hudebnímu cirkusu s neotřelou a hodně chytlavou kombinací stylů house music, acid jazz, soul a pop.

A právě na poslední desce kapely Incognito „Tomorrow’s New Dream“ z roku 2019 Roberta Gentile nazpívala skvělou skladbu „Absent In Spring“. Dobře si ji poslechněte. Její medově teplá barva hlasu zde opravdu dává připomenout legendární Amy.

Nicméně této nahrávce z roku předcházela ještě první a hodně zajímavá sólovka Roberty z roku 2018 s názvem „Bring It On

I těch pár skladeb dohledatelných na netu dává tušit naději, že v ženské jménem Roberta Gentile budeme mít co do činění s velmi příjemným, osobitým, lehce zastřeným hlasem, hodně podobné barvy, kterou vládla Amy Winehouse. A také se sakra koukatelnou ženskou, která je a bude ozdobou každého pódia, každé kapely, v jejímž čele bude stát.

Dočkáme se?

Takže nezbývá, než se těšit na regulérní album. Mělo, údajně, vyjít již vloni – sólovka z roku 2018 ji měla logicky předznamenávat. Nicméně zatím ticho po pěšině, Roberta Gentile se nachází v klidu, možná zaviněném současnou příšernou korona pandemií, který Itálii, domovinu zpěvačky, decimuje opravdu brutálně.

Držme té holčině palce, protože má na to, stát se na jazz-soul-R&B-popovém jevišti ikonou No1!

Roberta Gentile s kapelou Incognito a se skladbou Absent In Spring. Stane se nástupkyní Amy Winehouse?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!