Nezařazené

Psí hřbitov

Nachází se hluboko v lesích na západ od Prahy, ale přesnou lokalizaci neprozradím. Neb tuším, že do tohoto místa své miláčky k věčnému spočinutí ukládají lidé z blízké vesnice a přilehlé chatové oblasti a já nemám sebemenší důvod tuto malou pietní plochu veřejně prezentovat a změnit tak na cíl turistických výšlapů. Ano, nemusel bych o tomto místě psát vůbec! Jenže je to místo natolik zajímavé, že se o něm rád zmíním.

Třeba i o tom, jak je dojemné vidět obojky či oblíbené hračky, které kdysi patřily čtyřnohým miláčkům. A dokonce bych řekl, že někdo z okraje silnice vydoloval i psův oblíbený čůrací patník a sem ho s příslušným nápisem přemístil. Mnohé hrobečky jsou staršího data, a pohřbívá se tu stále, o čemž svědčí jeden z roku 2016.

 

Ano, za svého života nás hlídali, stejně tak naše majetky, hráli si s námi, byli nám chlupáčem na mazlení, na slova poslouchali, rozuměli každému našemu slovu, těšili nás a byli nám oddaní. S úctou je pohřbít je naší povinností. Cesta na toto místo vede krásným lesem, takže poslední pouť čtyřnohého miláčka je i pro pozůstalé příjemnou procházkou.

Hřbitůvek jsem navštívil za slunečného počasí. Ocitnout se tu za mlhy a padající tmy a nevědět, co se v tomto koutu lesa nachází, drobné křížky a rovy takřka splývající s lesní zeminou a vegetací, no… asi bych byl poděšený. Jenže, co bych tady v takový nečas a denní dobu dělal, že. Jenže klasik a jeho Řbitov zvířátek…

Tento psí hřbitov není zřízený z moci úřadů, ale z obyčejné piety vycházející ze srdíček dobrých lidí. I proto místo neprozradím. Abych dobrým lidem neuškodil a jejich miláčkům nezničil místy posledního odpočinku.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying