CYKLISTIKA,  CYKLOTECH

Přilba Specialized Tactic III 2019

Moje dosud používané přilby (Casco a Cratoni) odešly do věčných cyklistických lovišť. A to, jako na potvoru, prakticky ve stejnou dobu – během cca 10 dnů! Příčina? U obou přileb stejná: zničený upínací mechanismus – utahovací kolečko. Únava materiálu, stáří a pot.

Specialized Tactic III

A tak nastal čas, poohlédnout se po nové. Požadavky tři: pohodlnost, hodně „nízko“ poležené kolečko upínacího mechanismu pro pohodlné utahování (pod přilbou nosím šátek vzadu uvázaný na uzel) a nový ochranný systém MIPS. Specialized Tactic III splnil vše.

MIPS

Tento systém ochrany je dostatečně popsaný zde, jde o kluznou vložku, která má absorbovat rotační tlaky při případném pádu. Zda opravdu funguje – chce se věřit, nicméně o „testovací“ držkopád s hlavou napřed proti zemi rozhodně nestojím…

Nicméně i pro tento případ je na přilbě Specialized Tactic III připravena jedna vychytávka, a tou je patentový senzor pádu Angi, který, v případě spárování s mobilem, dokáže v určitém časovém úseku (nastavitelném) automaticky odeslat hlášení na předvolená čísla. Tento modul se však dokupuje zvlášť, já ho nepoužívám, takže více informací k němu nemám.

Prvních 100 kilometrů

s touto přilbou na hlavě mě ubezpečilo, že reklama v tomto případě nelže a že „spešl“ prostě umí. Je velmi pohodlná, na první pocit po nasazení „hluboká“ a i bez utažení velmi dobře sedne na palici. Aretace kolečkem je rychlá a utažení je opravdu festovní – což se třeba s výše uvedenou a ještě donedávna používanou přilbou Casco nedá srovnat.

Stejně tak dobře funguje i samotný upínací řemínkový systém, zde nazvaný TRI-FIX.

Závěrem

Přilba Specialized Tactic III je mimořádně pohodlná a po usazení a utažení na hlavě ji v podstatě necítíte.

A ještě další poznatek. Na rozdíl od jiných přileb ve „spešlu“ tak nějak počítají s tím, že cyklisté také používají brýle – myšleno sluneční. Přilba je tvarovaná tak, že ani v předklonu při jízdě netlačí na horní hranu brýlí, což se pak projevuje zvýšeným tlakem na nosníky.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!