FILM,  UMĚNÍ & KULTURA,  ÚVAHY & GLOSY

Policie v akci! TV Prima dělá z Čechů idioty!

Jinak to nemůžu nazvat! Už nějaký čas vysílá pořad Police v akci, zařazený do kategorie tzv. reality show. Jenže pozor! Tady na nás Prima nalíčila první podvod! Žádná reality show, vážení! Prachsprosté divadlo! Nebo taky pohádka, která z velké části nemá s tou pravou policejní prací co společného. I když, nutno uznat, že ať herci – policisty, tak i těmi na druhé straně zákona vcelku mistrně zahranou.

K seriálu se koncem roku 2017 oficiálně vyjádřila i Policie ČR a víceméně se od něj distancuje. A protože se v některých rolích policistů údajně objevují i ti skuteční, celou problematikou se zabývá odbor vnitřní kontroly.

To je první rovina. Tou druhou je samotná koncepce pořadu. A tady říkám: televize Prima nás všechny má za totální pablby, neschopné samostatného uvažování!

Asi všichni, co jste nějaký díl zhlédli, tušíte, o čem tu mluvím. Děje se nějaká vyhrocená „reality“ akce, alkoholem zmámený agresivní chlap mlátí ženu a rozbíjí vše, co mu přijde pod ruku… Následuje střih a policista, teď již v klidu někde bokem, nám všem musí vysvětlit, že alkoholem zmožený chlap byl agresivní, mlátil svoji ženu a rozbíjel nábytek v bytě. Divák je asi blbec, že minutu před tím scénu nepochopil!

Jiná scéna, stejně trapná. Žena před jakýmsi barem odchytila svého muže, obvinila ho z nevěry a než jí došlo, že je transvestita, ztropila dramatickou scénu, kdy postupně napadala svého muže, teď právě převlečeného do ženských šatů, ztřískala majitelku baru a ve finále zaútočila i na policisty. Následuje opět střih, a protože je divák nesvéprávné hovado, musí mu to policajt (nebo policistka) znova vysvětlit. Agresivní žena postupně napadla jak svého muže…

A to se děje po každé tzv. reality scéně! Až se té trapnosti musí člověk smát.

Je možné, že formát tohoto „reality paskvilu“ vymysleli asi někde v cizině. Ale to je celkem fuk. Jde o to, že nám každou scénu, byť sebe vyhrocenější,
musí kdosi přežvýkat, protože hloupý Honza z Čech tomu ději asi nerozumí.  Že, hovádka z Primy!?
Hm, ať to je, jak je, jedna věc mi tam v tomto případě hodně páchne a divím se, že inspekce na tom neshledala nic závadného. Pokud vím, ŽÁDNÝ policista v naší zemi, a jedno z jakého útvaru, si NESMÍ nic vydělávat bokem! A velmi, velmi pochybuji, že pokud ti kluci a holky v uniformách jsou OPRAVDU policisty, že stojí před kamerami zadarmo!

A jen tak mimochodem bylo odhaleno, že se ve službě potkávají policisté se stejnými služebními čísly, což v reálu není pochopitelně možné!

Věřím, že někdy až do nesmyslného extrému vyhrocené akce mají u jisté skupiny diváků úspěch. Řekl bych, že většina jsou ti s IQ tykve, kterým je potřeba nejdříve předhodit napětí, a potom vše opakovaně přežvýkávat. Už jste to pobrala, ctihodná… aha, tak ještě jednou!

Nedávno mi jeden kamarád povídal, jak byl nedaleko svého bydliště svědkem natáčení takového „Prima“ policejního zásahu proti agresivnímu muži dožadujícího se jakési půjčky ve spořitelně. Scéna se asi pětkrát musela opakovat, než byl „rejža“ spokojený. Ha ha… reality show!

Kolem údajného účinkování samotných policistů v pořadu se rozjela slušná vlna reakcí. A že jim to jejich velitelé povolili, děje se tak zásadně v jejich osobním volnu, sami se do pořadu přihlásili a tak je vše vlastně v pořádku. Prima si libuje, že do něj vnesli pravý prvek profesionality…

Jenže z diskuzí kolem pořadu je patrné, že oni „policisté“ se mimo jiné objevují i v jiných rádoby reality pořadech pro ty méně chápavé spoluobčany. Vysílaných třeba na tv Barrandov.

Tak například jistá Danuše Doudová. Nejen že se pod jinými jmény objevuje i v dalších pořadech. Při vší úctě k této dámě, její tělo vystlané špekovými polštáři velikosti na dvojpostel by nesplnilo ani jeden bod fyzických prověrek u Policie ČR

Policie v akci! TV Prima dělá z Čechů idioty! Nutno ovšem uznat, že jde o „reality“ podvod navlečený ve slušném profesionálním kabátku a pro neznalé té opravdové policejní práce i uvěřitelně zpracovaný

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying