CESTOVÁNÍ,  CYKLISTIKA

Pod Vysokým vrchem

Nedaleko obce Malé Kyšice, jihozápadně nad tokem říčky Loděnice, nachází se lesní masív a zdvihá se tu do výšky 488 m což je kóta Tuchonín. Dalším nedalekým vrcholem je pak 486 m. vysoká kóta Vysoký vrch s tak trochu utajenou rozhlednou. O té někdy příště.

Lesní cesta se tu místy strmě točí vzhůru a různě se kříží s dalšími odbočkami do neznáma. Nejsou značené, ani turistickými, ani cyklistickými piktogramy. A tak jsme se vydali na průzkum. Od prvních minut docela dřina. Vzali jsme to v podstatě nejkratší cestou, z osady Poteplí, kousek po asfaltu směr Chýňavská myslivna. Asi po 400 metrech nastala ta pravá mtb dřina!

Po nedávných deštích poměrně dost rozbahněná lesní cesta, a pěkně zostra vzhůru. Řazení se zúžilo na poslední dva nejlehčí převody. A to nejhorší nás ještě čekalo. Asi po 650 m se cesta rozdvojovala… a my si vybrali tu náročnější. Když ona se tak krásně nořila do temné, vlhkem mokvavé části lesa a tak jsme se na pár okamžiků cítili, jako by ztracení někde v severské tundře.

A stále lehké převody. Bohužel, až na úplný vrchol se dojet nedalo. V horní partii jsme museli z kola párkrát slézt, protože lesníci tu těží dříví a s úklidem cesty od větví si moc hlavu nelámou. Kde by se tady vzali nějací bajkeři…

Čekali jsme, že z této strany dojedeme na kole až k rozhledně, ale bohužel. Vysoký vrch je v podstatě skalnatý ostroh uprostřed lesa, dá se na něj sice dostat asi ze tří stran, ale všechno to jsou přístupy pro pěší. I když… nějaký hodně zdatný mtb jezdec by si s tou stojkou vzhůru možná poradil.

 

Část naší trasy – dole okruh kolem kóty Vysoký vrch. Část z Poteplí až pod kótu je nepříjemné stoupání

A tak my jsme zvolili variantu pod Vysokým vrchem. Je tu pěkné, mokrý les ze severní strany tu byl již prosvícený sluníčkem.

Cest se tady kříží hodně. Ale jejich profil je: buď poměrně strmě vzhůru, nebo šupem dolů. Ještě bude co zkoumat.

A ty místní názvy: Poteplí, Velká mýť, Roučmínská seč, Potepelské hájemství…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying