CYKLISTIKA

Peter Sagan je pro mne borec No.1


Tak se nám rozjel legendární cyklistický cirkus Tour de France. Na samý úvod jsme byli svědky tradičního představování týmů. Každý při tom ceremoniálu určitě pochytil dva jasně zřetelné body a jsem moc zvědavý, jak moc se odrazí v závodě samotném.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”” class=”” size=”22″] Bod číslo jedna. Peter Sagan je pro mne borec No.1 a fandil bych mu i při případné účasti českých cyklistů. Jenže ti lotos TdF vypustili. Ovšem to, co předvedl na pódiu, mě dostalo, a myslím, že i mnoho dalších fandů cyklistiky na celém světě. Nečekal, až poněkud „kožnatý“ moderátor tým představí, vyrval mu mikrofon z ruky, celý tým obešel, každého borce osobně představil a poplácal po rameni. I nějakou legrácku vypustil, takže bylo rázem veselo. Ano, takhle se chová machr, leader teamu, za tohle gesto si získal určitě mnoho fandů na svoji stranu a pro mne je to jednoznačně borec TdF!

 

Bod číslo dva. Vypískaný a křečovitě se usmívající favorit Chris Froome. Lidi nemají rádi jeho strojovou jízdu, kamenný výraz ve tváři ozdobený pichlavými očky, a hlavně, dopingová aféra mu sáhla po krku, prý dvojnásobně překročil povolenou koncentraci salbutamolu – léku na astma… A mezinárodní cyklistická unie uzavřela případ bez trestu, bez logického zdůvodnění. Ale dostal povolení závodit! [/perfectpullquote]

Ksakru! Vzpomeňme na našeho borce Romana Kreuzigera a jeho nekonečné trable s biologickým pasem v roce 2014. Vzaly mu ve finále 2 roky závodění! Zdá se, že mocipáni v cyklistické federaci měří každému jiným metrem! A budou-li nyní fanoušci u silnice na Frooma bučet, skákat mu do cesty, různým způsobem mu ztěžovat jízdu a dokonce ho polévat močí, jak se už v minulosti stalo, lituji závodníka, ale nemohu jinak, než přičíst tenhle případný průser na účet UCI. Zcela určitě k nějakému skandálu dojde!

Takhle, pánové, takhle ne! Vaše snaha o očištění cyklistiky je sice příkladná ale… Buď zatočíte s dopingem se vší parádou, padni komu padni! Nebo se na to vyserte a ponechte legendární závod plně v režii týmových doktorů a nadnárodních chemických laboratoří!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying