ÚVAHY & GLOSY

Patolízal Babiš skáče, jak Brusel píská?

V televizi právě běží velmi zajímavý seriál Rudí prezidenti. A je to v krátkosti o tom, jak Kléma Gottwaldů, Toníček Zápotocký a ti další lezli do řítě bolševikům v Moskvě. Tam, v dalekém Kremlu si dupli a naši potentáti poskakovali jako zbavení svého rozumu. A občas si do Moskvy dojeli i pro nějakou facku, to když podle bolševických notiček netancovali a bylo je potřeba postavit do latě.

Ta doba je pryč, dalo by se říct, chtělo by se doufat, že k ničemu takovému už nikdy nedojde. Jenže omyl! Máme to dnes v přímém přenosu!

V Londýně je otráven jakýsi ruský dvojitý agent. Jen tak, mezi řečí: byl to hajzl, který práskal svoje spolupracovníky a kamarády a tak si to zasloužil. A ten super jed zvaný Novičok vyrábí chemické laboratoře v Rusku a tudíž vinu rychle hodíme na ně a aby to nebylo jen tak prázdné gesto, vykopeme jejich diplomaty ze země.

A co nevidíme! Pan premiér České republiky (v demisi prosím!), jako správný říťolez, se nabídne, že my taky… my taky nějaké ty diplomaty vykopeme a budeme držet, s vámi, Brity, basu.

 

Babiš se chová stejně říťolezecky, jak kdysi třeba Kléma Gottwald

A tak si říkám, kdepak se to pan Babiš naučil? Že by se po večerech koukal na onen seriál o rudých prezidentech, kteří tak ochotně lezli do zadnic rudochům v Kremlu?

Zatím se při vyšetřování onoho jedovatého útoku na agenta vytahují na světlo boží další zajímavosti. Laboratoře, které umí onen super jed vyrobit, nejsou jen v Rusku. Jsou i u nás, v Anglii a i jinde. Vazba na Rusko nebyla dosud nikým prokázána a celá ta kauza začíná vypadat až hodně směšně!

Takže o co tady jde? Proč je najednou Babiš horlivostí bez sebe (jako jeden z mála!). Proč tak ochotně ohýbá hřbet a patolízalsky leze do unijní zadnice? Nepoučil se v minulosti?  

Nebo je to tak, že nám tu pod Hradem nějací agenti z východu operují (a to je fakt, opakovaně potvrzovaný orgány BIS) my nevíme jak na ně a teď, pod kapkou Novičoku a rouškou solidarity s Brity, se jich konečně můžeme zbavit!?

Nakonec ještě malá úvaha.

Agent Skripal pracoval jako kádrovák na půdě ruské vojenské rozvědky. A práskal velmi, velmi citlivá data britské tajné službě. Pochopitelně, že za to byl královsky placen. Když na to Rusové přišli, uvrhli ho do ťurmy na pěkných 14 let. Otázka zní: proč ho nezlikvidovali tehdy? V tichosti a nikdo by po tom šmejdovi ani neštěkl! Proč čekali, až se po výměně agentů v roce 2010 odstěhuje do Londýna, kde si v klidu 8 let žije. A když už se rozhodli ho zbavit, proč ho třeba nezastřelil někde v podzemních garážích? Proč ho nesrazilo auto? Proč ho v tichosti neodvezli někam k pobřeží a neshodili ze skály? Proč to někdo musel udělat takto teatrálně až na hranici bulváru?

Jsou tu zkrátka skutečnosti, které mi nějak nesedí. A reakce Babiše mě šokuje! Já myslel, že patolízalům a přizdisráčům už odzvonilo. Omyl. Jen došlo k tomu, že se z východu otočili na západ.

Patolízal Babiš skáče, jak Brusel píská a dokonce si aktivně přidává! A já jen čekám na to, co Zeman!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying