CYKLISTIKA,  VÝŠLAPY

MTB trip na Džbán.

Nikoliv ten pražský ale zalesněná část rozlehlé lokality Džbán na západ od města Slaný, na sever od Rakovníka a na jih od města Louny. To byl náš cíl. Můj a kamarádky, skvělé bikerky Eliši (Elišky)

Trasa

Naplánovaná byla na cca 50km nicméně v průběhu doznala menších změn. Jendu část jsme vypustili, neboť by pro nás byla v samotném závěru hodně náročná. Naopak, v jednom místě jsme lehce zakufrovali, takže jsme si zase asi 5 km přidali. Takže celkem necelých 60.

Start a cíl v Panenském Týnci.

Dále lesem Smradovna – Hříškov – Smolenice – dál po červené turistické a dobrý drama sjezdem do obce Divice – dál po červené skrz obec Vinařice až na vrchol Dřevíč s kaplí Sv. Václava (uff krpál vzhůru, jak jinak, na „šaška“) – Smilovice – stále po červené k rozcestí U Markéty – Lázecká cesta – rozcestí Na Hýži – dál po modré turistické Kroučová – Kalivodský les – zde kufrování + 5 km – Pochvalovská cesta – Dřevíč rozcestí – dále po zelené turistické – rozcestí Čertovka – U Křížku – Borská cesta – Žerotín a zpět do Panenského Týnce.

Počasí

Krásné a přímo vhodné pro náročnou cyklistiku. Slunce, občas trochu pod mrakem.

Povrch trasy

80% lesní cesty, stezky, pěšiny. Kořenovky, kamenovky, spousta popadaných větví. Prudké výjezdy „na šaška“ a dravé sjezdy jako třeba na červené turistické do obce Divice s dominantou hranolovité věže Tvrze Divice.

Zbytek okresky a rozbité lesní asfaltky. V obci Pochvalov pokus po projetí bývalé trasy turistické červené. Bez úspěchu, místní „parchanti“ v osadě s prazvláštním názvem Solostý si tu flák cesty zabrali a tak jsme to museli vzít rozbahněnou ovčí (?) stezkou přes potok a skrz hradbu lopuchů na silnici.

A ty napůl vybydlené domy v této osadě, navíc fest „ozvučené“ smečkou řvoucích psů. Naštěstí za plotem ale víbůh, zda nepochází z nějaké množírny. Při pohledu na baráky a bordel kolem bych to nevyloučil.

Výlet to byl moc pěkný. Opět nový kraj, zde „chmelový“, nové stezky, nová panoramata.

Místa k zapamatování

-lipová půl alej před obcí Hříškov směrem od Zlíchovské myslivny

-krásně jetelná , čistě přírodní červená turistická v celé délce z obce Smolenice až na vrchol Dřevíč

– vrchol Dřevíč s kapličkou Sv. Václava

– kořenový úsek na zelené turistické před obcí Žerotín

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!