ZAJÍMAVOSTI

Lennonova zeď v roce 2019

lennon wallCo je ta zeď zač?

Zeď Maltézské zahrady v Praze na Malé Straně netřeba připomínat. A že ji neznáte? A co Lennon? Aha, svítá? Ona je to zřejmě nejznámější zeď v naší republice, a zda ví, jestli ne v celé Evropě. Proč by jinak byla cílem tolika mladých lidí z ciziny? Před dvěma lety jsem o zdi psal tento článek. Lennonova zeď v roce 2019 ovšem doznala menších změn. Přesněji řečeno, kresby na ní.

Co je nového?

Zeď byla v minulosti přemalována již mnohokrát, nyní ale částečně získala podobu připomínající 30 let od sametové revoluce. Takže se vedle Lennona zjevuje Václav Havel. Přibylo i pár nových obrázků a nápisů, za kterými jsou nějací umělci od nás i z ciziny. Bylo na čase neb se v posledních letech stávalo, že symboly lásky a míru byly přemalovány sprostými hláškami a stupidními malůvkami idiotů s iq tykve.

Co je s těmi ideály?

Barvičky jsou čerstvé a zářící. Jen ideály tady hlásané a ve zdi zakleté, ty dostávají den za dnem na prdel. Že Havlova pravda a láska zvítězí nad lží a nenávist? Hm… a kdy to bude? A Lennonovy vize o míru pro všechny? Kde a kdy to bude, milý Johne? Řekl bych, že jste oba byli pošetilostí postiženi… 

Neradostný závěr

Řekl bych, že jak Lennon, tak Havel se pod vším tím svinstvem zahlcujícím současný svět musí ve svých hrobech obracet! Až se Lennonova zeď v roce 2019 – a ve svých 290 let starých základech – otřásá.

 

 

VIDEO

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying