TECHNIKA

Kávomlýnek Minaret

 

Když člověk zahrabe v temných koutech garáže, může nalézt drobný poklad. A jako v případě tohoto kávomlýnku ( Coffee Grinder) je potěšující, že je nejen plně funkční, ale podle stavu mlecího bloku velmi málo používaný.

Nejlepší káva je čerstvě namletá!

A to mi nikdo nevymluví! Žádné přednamleté balíčky, byť by měly být od světoznámých výrobců. A vcelku pohrdám i v současnosti tolik populárními kávovými kapslemi. Sice v nouzi největší…

Rozebrání kávové kapsle

Zkoušel ale někdo kapsli pitvat? Bude – a říkám na rovinu – asi nepříjemně překvapený, čím tu „platíme“ za naši pohodlnost! Plasty a 2 sítka. Na jednu kávu pár gramů bordelu! Při současné produkci a spotřebě jdou ovšem tato svinstva do několika tun svinstva denně, které někde musí skončit. Silně pochybuji, že jsou kapsle plně ekologicky odbouratelné!

Ruční kávomlýnky

Jako třeba tento Minaret jsou o něčem jiném. Máte kontrolu (!) nad nákupem kávových zrnek! Donesete si je v papírovém pytlíku. Ve specializovaných coffee shopech si můžete vybrat z bohaté nabídky: káva u Ugandy, z Nikaragui, Guatemaly, Kolumbie, bio káva z Peru (moje oblíbená) atd. Pochopitelně že čerstvě upražená! A 100% arabica!

Doma je potřeba uzavřít kávová zrnka v kvalitní dóze, pak si odsypat do ručního mlýnku Minaret nebo jiného (Coffee Grinder), párkrát zatočit kličkou…a máte božské pochutnání, které navíc provoní půlku baráku.

Máte ponětí, co se skrývá v kapsli?

Minaret

Tahle letitá mašinka byla vyrobená v roce 1989 ve firmě Kovoslužba Praha. Podle razítka byla vyskladněná měsíc před revolucí!

Mlecí kameny jsou ocelové, hrubost nastavitelná klasickým šroubem n a ose.

Statická elektrika?

Co je velmi zajímavé: u jiných plastových mlýnků jsem registroval problém se statickou elektřinou, která nedovolovala kompletně vysypat namletý obsah. Vždy uvnitř něco málo zůstalo. U mašinky Minaret tohle neznám. Nevím, co je zde použité za plast, každopádně žádná statika tu nefunguje a ze zásobníčku vysypu vždy všechno.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!