HUDBA

Karel Gott: Oči má sněhem zaváté…

Ulice Na Bertramce 10. 10. 2019

Pietní místo, kam se sjíždějí stovky lidí snad z celé republiky. A podle některých vzkazů lze konstatovat, že i z ciziny. Dají se najít lístky psané němčinou, slovenštinou, ruštinou… Karel Gott: Oči má sněhem zaváté…již navěky :-((

Kdo byl Gott

Netřeba zmiňovat. Snad jen to, že není v naší zemi – bývalé československé – nikdo, kdo by Karla Gotta neznal, kdo by od roku 1963 neslyšel alespoň jednu jedinou písničku. Nyní odešel. 

Oči má sněhem zaváté

5. 12. roku 1963. Tehdy Karel Gott nahrál tento svůj první hit. Ten ho proslavil a hlavně – národu se ukázala budoucí mega hvězda. A do dnešní doby následovalo, údajně, dalších asi 2000 písniček.

Gott a česká scéna pop music

Karlovi se povedlo něco naprosto nevídaného. Svým kantilénovým zpěvem v podstatě „pokryl“ populární hudbu od šedesátých let až do dneška. Byl u toho, když se u nás měnily hudební trendy, zpíval rock´n´roll, country, německý pop. Miloval soul a rhythm and blues.V poslední době inklinoval k novým kapelám, hostoval v nějakých věcech raperských a nechal si psát písničky od mladých skladatelů.

 

 

Následovníci?

Jednoduše řečeno, nejsou. A při pohledu na tristní stav naší současné pop music ani dlouho nebudou. Jsou a budou zpěváci dobří, velmi dobří. Ovšem Karel Gott byl, je a bude jediný. Jeho formátu už nikdy nikdo nedosáhne. Na to dám ruku do ohně. A zároveň je mi ctí, že jsem měl možnost dlouhou dobu zažívat jednoho z největších Čechů v naší historii.

Karel Gott byl zlatý hlas z Prahy, nekorunovaný král české pop music. Prodal 50 milionu hudebních nosičů.

Čest jeho památce.

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!