HUDBA,  SLIDE,  UMĚNÍ & KULTURA

Jessy Wilson a její deska Phase

 

Tak tahle hudební věc je, vážení, prostě pecka! Určitě se vám už přihodilo, že si nějakou nově objevenou nahrávku pouštíte znova a znova. Cinká vám v uších. Nemůže se jí nabažit. A tohle bude přesně ten případ, to vám garantuji!

Jsem vždy hrozně rád, když se na tom současném celosvětově zabahněném pop hnojišti zjeví rostlinka, která slibuje, že její plod bude chutný. A to tak, že si jeho chuť zamilujete. A věřte, že Jessy Wilson a její deska Phase nejen že chutná náramně, ale zároveň obsahuje po čertech štiplavé silice.

Kdo je Jessy Wilson?

Rozhodně žádné pípátko, které se z ničeho nic zjevilo na pódiu jakési přitroublé „tv voice“ soutěži! Tahle čokoládová princezna toho má už dost za sebou. Ve zkratce: brooklynská rodačka, která absolvovala uměleckou školu Fiorello H. LaGuardia High School na Manhattanu. Zpívala sbory za zády hvězdy jménem Alicia Keys.

Jessy Wilson v Muddy Magnolias

V roce 2013 přesídlila do Nashwile, kde vytvořila rock/soul/ R&B duo Muddy Magnolias společně s další divoženkou, skladatelkou, Kallie North. Vydali desku, výbornou (!) Broken People, ale v roce 2017 se dvojice rozešla. Někde se ovšem píše, že Jessy prostě zdrhla…

Sólová deska

Máme tu pátý měsíc roku 2019 a Jessy Wilson se zjevuje se svým prvním sólovým albem s názvem Phase. A to je, lidi, fakt jízda! Držte si klobouky!

Pokud máte rádi super mix stylů jako je rock, R&B, soul a pop, tady jste na správné adrese! Skvělé album jejího předchozího dua z roku 2016 dávalo leccos tušit. Ale že se Jessy Wilson na své sólovce až takhle vytáhne? Jo! Povedlo se, a je to bomba!

Lidi, zbystřete!

Rockeři, zapomeňte na předsudky! Příznivci soulu, otevřete svá srdce! Příznivci popu, přestaňte se nimrat v nahrávkách svých přihřátých a kvičících idolů! Nikam to nepovede a je to o ničem! Něco jiného, kvalitního, je tady, před vámi! Leží tu CD nebo vinyl: Jessy Wilson a její deska Phase. Vložte do mechaniky, spusťte raménko s přenoskou na černou desku.

Ta ženská, nejen že má hodně příjemný hlas. Nevříská, neskřípe, ani jeden tón vpuštěný z jejích úst nerve uši, však ikona Alicia Keys by za svoje záda do sboru žádné pištidlo B kvality neangažovala…

Album Phase 2019

Ano! Fáze a fůze! Od první noty výživné! Přesně v těch stylových mantinelech výše vypsaných. Nemá cenu recenzovat jednotlivé skladby. Všechny jsou prostě skvělé. Valí se na vás spíše ve středním až pomalém rytmu.

Bože, proč?

Dynamické, skvěle zazpívané, tu plující na rockové vlnce (úvodní „Oh, Baby“), vyhrkne na vás výborný rock-popový ploužák („Waiting on“… bože, kuwa, kde jsi, proč se třeba TOHLE nezní z našich rádií?!). To samé platí o další skvělé skladbě „ Moving Through Your Mind“. Nebo rychlejší pop/soul  vlnění ve skladbě „Love Me“.  Slyším tu hodně ušpiněný náznak blues („Clap Your Hands“)

Ne, tahle deska je natolik vyrovnaná, že každé vypíchnuti jedné jediné skladby z jedenácti na albu vsazených mi činí problémy.

Je to nekonečný příval kvalitní hudby! Takové, jaké by si měl ve své palici povinně hodinu co hodinu přehrávat každý týpek, který dnes štěstím ejakuluje nad hnilobnou produkcí současné české pop buzerantské scény.

Jessy Wilson a její deska Phase. Poslouchám jednu skladbu po druhé, nenudím se a bojím se, že deska skončí. Nevadí, repete, otočit vinyl, a jedeme znova. Volume vpravo! Černá lvice Jessy, za tuhle desku tě miluju a budu tě velebit, kam přijdu!

Kdy se objevíš na turné v srdci Evropy? Ta tvoje deska, Jessy, ta totiž tepe v rytmu, přesně sladěným s mým…

Moje hodnocení: 100% a 10 navíc!

VIDEO

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying