HUDBA,  UMĚNÍ & KULTURA

Jennifer Rush

Dostala se mi do rukou tři alba této dámy, jejíž popularita byla v 80. letech srovnatelná třeba s Cyndi Lauper nebo Kim Wilde. A asi není u nás člověka, který by alespoň jednou neslyšel její top hit No1 The Power Of Love, dnes zařazený do zlatého fondu pop music.

Možná by se mohlo zdát, že to byla hvězdička jednoho hitu, ale věc se má sakra jinak! Tahle dáma totiž za svoji kariéru stihla natočit 12 alb! Je majitelkou nezaměnitelného a velmi příjemně se poslouchajícímu mezzosopránu a vzhledem k tomu, že její otec byl operní pěvec, údajně nikdy neměla potřebu ho následovat. Dokonce studovala hru na housle na prestižní newyorské Julliard School. A navíc: matka byla špičková klavíristka.

Jennifer se narodila v Německu jako Heidi Stern a právě tam se dostala ke slávě, když byl v roce 1984 vydán právě její velký celoevropský šlágr. Je celkem zajímavé, že písnička slavila obrovský úspěch ve světě, v Kanadě, ale Amerika ji odmítla. Až ji v roce 1993 přežvýkala Céline Dion, takže leckdo si myslí, že Power Of Love je právě její hit, ale není to pravda. Jennifer to asi může trochu mrzet… Na druhou stranu, která ze zpěvaček se může pochlubit takovým množstvím duetů s dalšími hvězdami pop hudební scény. Namátkou Michael Bolton, Elton John, či Placido Domingo.

Její doménou se stala chytře hraná a netuctově znějící disco pop music, z desek lze také zaslechnout lehounké nádechy soulu. A všemu dominuju skvělý, čistý a výrazný hlas. Ani ve vyšších polohách nepřechází do ječení a v celém rozsahu je uchu ladící. Alespoň tomu mému. A když balada, tak epická, když šlapavé disko, tak velkoformátového zvuku. Když střední tempo, tak s řádnou rytmikou v zádech.

V posledních letech se tahle ženská stala středem pozornosti i proto, že bulvárním tiskem létaly informace o jejích údajných plastických operacích. Prý nezdařených… Sama Jennifer Rush ovšem jakékoli návštěvy v ordinacích plastických chirurgů rezolutně odmítá: „Jediné, s čím jsem za posledních deset let byla u lékaře, byla zlomená noha. Kdybych si nechala uměle vylepšit obličej, klidně bych to přiznala – proč by taky ne? “

A dodává, aby se všichni koukli na jejího bratra, saxofonistu jménem Bobby Stern. Bulvár to řeší, ale údajně jen ten německý. Zbytku světa je to putna a spíš řeší, jak to Jennifer Rush umí se svým hlasem rozbalit.

No, nechci té paní sahat do svědomí, ale po zhlédnutí jiných „celebrit“, které mají obličeje zdevastované nepovedenými plastikami – a netají se tím – mi ta její pravda jaksi nesedí, neb je těm nepovedeným zombie ksichtíkům svých kolegyň až podezřele moc podobná…

Zatím poslední desku Now Is the Hour vydala v březnu 2010. Uvidíme a uslyšíme, co bude dál. Třeba Jennifer Rush ještě něco natočí a možná se i vydá na turné. Nemuselo by nás minout.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying