ZAJÍMAVOSTI

In vino Hostivice

Co bylo k vidění a ochutnání

Na Husově náměstí se ve svých stáncích představilo několik desítek vinařů, kteří tu nabízeli svoje produkty. Mezi nimi bylo i nemálo stánků s pochutinami řekněme pevného charakteru. A tak se tu popíjelo vínečko, tu více, tu méně kvalitní. Chuťové pohárky rozmazlovaly také různé druhy sýrů, uzenin, sladkých koblížků, koláčků, škvarkových placek, vymazlených bramborových hranolků, různých druhů burgerů atd. Myslím, že hladový a žíznivý odtud nemohl nikdo odcházet.

Malá poznámka k platbám u stánků.

Jak to na některých akcích tohoto charakteru bývá poslední dobou zvykem, prodej rozlévaného vína tu probíhal nikoliv přes mince ale pomocí kupónů. Cena jednoho papírového kolečka byla 20 Kč, přičemž za 1 deci si vinaři účtovali 2-3 kupóny. Nemohu posoudit, nakolik je tento systém výhodný pro prodejce. Ano, nemusí se zabývat počítáním, zdržuje to a navíc, ne pokaždé jsou dispozici drobné na vrácení. A při těch frontách žádostivých pijáků před některými stánky by byla potřeba kasa, nemluvě o EET finančních operacích atd. Takto probíhala rychlá výměna: deci vína do skleničky… a tady jsou dva žetonky. Dva, no budiž, ale dávat 3, tedy 60 Kč za deci… Nehledě na… viz další odstavec.  

 

Ještě kolem druhé odpolední tu bylo málo lidí. Později se to výrazně zahustilo.

 

 Bohužel

všímal jsem si, a nejen já, že leckterý prodejce trochu šidil na množství vína. Deci leckdy nebylo deci ani náhodou. Lidi kroutili hladinkou a hlavou. A když si jeden z návštěvníků operativně vytáhl odměrku z kapsy, prodávající vinař se zatvářil pobouřeně až dotčeně, nicméně já toho člověka s cejchovanou skleničkou chápal. Možná to byl kontrolor z „čojky“, možná ne, ale byl obdařen zkušenostmi z předchozích ročníků či jiných akcí. Škoda, že takoví prodejci – šmejdíci mají potřebu šidit i na takovéto akci…

A z pódia uprostřed parku k tomu všemu hrála muzika… no řekněme různých žánrů. A i tady platilo to, co jsem napsal o nabídce vín. Hudební produkce, tu více, tu méně kvalitní. Však se na tuto akci neplatilo žádné vstupné, tak co bychom chtěli, že!?  

 

Dámská smečka Yellow Sisters – čistě vokální a capella zpěv s doprovodným chlapíkem slušně ovládající techniku beatbox.

 

  Počasí se povedlo (myslím v sobotu), lidi se tu sdružovali, popocházeli se skleničkami v ruce, tu poposedávali ve stínu stromů, bavili se, popíjeli, uzobávali pochutinky a vesměs se tvářili spokojeně. A tak to mám být. In vino Hostivice byla povedená akce.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying