HUDBA,  Starší články

Ida Nielsen a její album 02022020

Využila zajímavé datum

V den „samých dvojek“ vydat nové album je neotřelý počin. Určitě z hlediska marketingu. Ovšem o dvacet dní později by to bylo ještě zajímavější… Ať to Ida Nielsen vymyslela tak či onak, vydala desku hodně zajímavou, a po prvním poslechu mohu říct, že i velmi milou. Dračice, která to umí na živo pořádně rozjet, viz tato moje recenze na koncert z konce roku 2018 v jazzovém klubu JazzDock. Jen trochu zamrzí délka alba: při osmi skladbách pouhých 28 minut! Takže je to spíš takové minialbum.

02022020

A je čistě relaxační! Žádný funky nářez tu nečekejte. Snad až na dvě skladby, šestou v pořadí s názvem „Accidental Balls“ a závěrečnou „Vibes“ které jsou přece jen svižnější. V šestce se předvede i bubeník Pat Dorcean, nebo v závěrečné raper Kuku Agami. Jinak vše plyne v pohodovém tempu, zkrátka dokonalý chillout relax.

Už jsem o tom psal v recenzi koncertu: Ida Nielsen není žádná super zpěvačka, která svým vokálem bourá sály, nicméně poslouchá se velmi příjemně. Disponuje až medovým hlasem a třeba hned v úvodní skladbě „Librarian Way“ spíš mazlivě šeptá. Pouští se i do rapu, tak jako ve druhé „Booyah-The Spin Off“ A předvede zde i svoje rychlé prsty na hmatníku baskytary.

Ostatně, Ida Nielsen, jako správná paní bass mistrová, si na mix pultu nechává svůj nástroj pěkně povytáhnout, ne moc, ale přece jen. Basová linka se tu odehrává ve velmi  příjemné rovině. Je zřetelná, a tak si při soustředěném poslechu můžete dokonale vychutnat prstíky paní mistrové.

Hosté

Ty má Ida na albu dva. Ovšem žádné bližší informace jsem o nich nenašel, tak jen že ve skladbě „Got Ur Message“ rapuje jistý Aljosha a ve „Feels So“ je zase uvedený nějaký Phong Le. Možná hraje na ten klavír. Zato Ida tu produkuje moc zajímavou basovou linku. Tahle ženská prostě umí.

Ida Nielsen a její album 02022020

to je výlet do jejího intimního vesmíru, kde vládne porce velmi příjemné relaxační hudby, nevtíravé, mazlivé a moc dobře poslouchatelné.

Pokud si chcete odpočinout po náročném dni, tohle album je pro vás. A o houpavých basových figurách se vám bude i zdát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!