Starší články,  ZAJÍMAVOST

Hrob Karla Gotta

Nedávno, 1. 10. 2019 odešel náš pěvecký poklad do nebe. Ulice před jeho domem se záhy začala plnit svíčkami, květinami a vzkazy v několika jazycích. Článek a foto zde. A člověka při pohledu na spoustu drobných plamínků napadlo, jak bude vypadat hrob Karla Gotta? Kde bude umístěný? Bude skromný nebo pompézní?

Hřbitov Malvazinky

Neboli také Smíchovský. Zde nalezneme mistrův hrob. Bráno od hlavního vchodu z ulice U Smíchovského hřbitova je umístěný v zadní části. Od vchodu asi 80 m vlevo a pak doprava a stále rovně. Po necelých 300 metrech dojdeme na místo. Bližší je cesta od bočního vchodu z ulice Peroutkova, od zastávky busu MHD Urbanova. Symbol hrobu je již zanesený i v aplikaci mapy.cz

24. 12. 2019

Hrob Karla Gotta jsme navštívili na Štědrý den dopoledne. Postupně se tu střídalo velké množství lidí, v době naší přítomnosti tam jich postávalo asi 20. Odcházeli a noví přibývali. Dá se říct, že poslední mistrovo spočinutí je zvoleno velmi strategicky. Na rozcestí, takže je tu dostatek místa pro větší skupinu lidí, která se tak nemusí tísnit někde v řadě mezi dalšími hroby. A opět velké množství svíček a květin.

Hrob Karla Gotta v Praze na hřbitově Malvazinky (Smíchovský hřbitov)

Ale také jedno drobné povzdechnutí.

Hrob Karla Gotta je krásný, dá se říci že elegantní, nepřeplácaný, rozměrný, nikoliv pompézní ale „mistrovsky skromný“. Jen pro fotografy a filmaře je tu drobný problém. Náhrobek je z černého lesklého kamene – a díky tomu funguje jako zrcadlo. Takže se v něm odráží vše kolem, hlavně pak stojící lidé. Viz fotky. Jinak řečeno: vyfotit hrob Karla Gotta vyžaduje trpělivost, počkat si, až nebude na místě moc lidí a najít si správný úhel.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!