CYKLISTIKA

Giro d´Italia 2019

 

Francouzi svoji „starou dámu“ odhalili nedávno a tak Giro nesmělo zůstat pozadu. Slavný závod odstartuje 11. května v Bologni a bude končit 2. června ve Veroně.

Co bude zvláštností tohoto ročníku? Předně tři individuální časovky, přičemž tou poslední bude zároveň poslední etapa závodu s cílem v Areně Verona – slavném historickém amfiteátru! A je možné, že se závod vyvine tak, že právě tady se bude bojovat o celkové vítězství! Další zvláštností je skutečnost, že se pojede jen a pouze na Apeninském poloostrově, Giro si vzor ze TdF nevzalo a ani metr trasy nepovede za hranicemi Itálie.

Třetí etapou bude složen hold jednomu z největších géniů lidstva – slavnému Leonardu da Vinci. Start etapy bude v rodišti da Vinciho a to přesně 500 let po jeho smrti. Dokázal bych si představit, že organizátoři spáchají něco, co ho připomene. Třeba mezi diváky bude spousta žen s podobou snad nejslavnější tváře jménem Mona Lisa

A co kopce? Bude to opět brutalita. Výživná bude třeba etapa č. 13. a v ní 188 kilometrů se závěrečným stoupáním na 2247 m vysoký Ceresole  Reale. Nebo předposlední etapa, kde při délce 193 km budou na jezdce čekat hned čtyři kopce s nejvyšším Passo Manghen (2407 m)

 

Naprostým top kopcem pak bude slavný Passo Gavia ve výšce 2618 metrů. A k němu asi 40 kilometrů dlouhé stoupání!

 

A vůbec: od pátku 24. května bude se opravdu na co koukat, protože vyjma jednoho dne volna se budou závodníci každý den rvát v pořádných kopcích. Na pořadu bude také královská etapa s délkou 237 kilometrů. A na úplný závěr výše zmíněná časovka, která může ve finále výsledkovou listinu převrátit vzhůru nohama.

Giro d´Italia 2019, to bude opět úmorná dřina. 3510 kilometrů boje za slávu. Komu budeme držet palce? Startovní listina ještě není pochopitelně známá, ale své hrdiny si tam určitě najdeme.

Při současném boomu elektrokol mě ovšem jen tak napadlo, zda za pár let nebudou muset organizátoři těchto „klasik“ pořádat souběžně další závod –  pro elektrokola…

Kdo na konci zvedne tento krásný pohár?

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying