CYKLISTIKA,  VÝJEZDY

MTB bahnitý trip skrz Džbán II

Tak jsme se takřka po měsíci vrátili do velmi zajímavé lokality Džbán. Zde je odkaz na předchozí trip. Nyní jsme ale našli jinou trasu, kterou jsme objeli v podstatě půlku Džbánu, tentokrát obloukem jiho-západně-východním.  Výchozím bodem bylo nádražíčko Mutějovice.

Krásné počasí, prudké kopce směrem up i down – a bahna. Tak by se tento MTB bahnitý trip skrz Džbán II dal v krátkosti charakterizovat.

Zajímavosti na trase

Tentokrát nic moc. Jak kamenné řady na Kounovem, tak hrad Pravda jsme už navštívili v minulosti. Tento výlet byl hlavně o makačce v nekonečných stoupáních na mnoha místech zpestřených bahnitými rigoly vyježděnými těžkou lesní technikou. Lehké převody byly v permanenci častěji, než by se nám líbilo.

Ba co hůř, v některých, zvláště strmých úsecích, jsme museli i tlačit. Pláště na našich horských kolech jsou určené spíše na suché a pevné povrchy a tady, v těch mokrých blatech, už nestíhaly a zanášely se, stejně jako kufry na našich tretrách. Výšlapy směrem vzhůru se tak staly úmornými, zpočátku hrdinně překonávanými a později, s narůstající únavou, i proklínanými.

Ale byly tu i krásné úseky!

Třeba podzimními barvičkami vymalovaná a sluncem nasvícená část trasy po červené turistické od rozcestí Výrov, po hraně srázu zvaného Kozinecká stráň k vyhlídce Hřivice a dál, až ke klesání po kamenité cestě lemované keři plnými plodů šípků k obci Konětopy.

 

 

 

Nečekané setkání s legendou

Tohle se povede snad jednou za život! Zastávka u vietnamského krámu na doplnění pitiva. Přichází chlapík s šedivým knírem vlasy stejné barvy sčesané na patku. Stará bundička s nápisem ČSSR na zádech! Sakra, odkud já ho znám!? NO JASNĚ! Náš legendární hokejový brankář Jiří Holeček! Takže následoval menší pokec, mistr si rád povídá a hned brousí do doby dávno minulé, jak kdysi začínal a nevěděl, zda zvolit fotbal nebo hokej, současný stav našeho hokeje ohodnotil jako tristní, nároďák padá na úroveň Švýcarska. A pak o svém zdraví, je to celkem ok, klouby – kupodivu – taktéž v pořádku, jen to srdíčko zlobí a budíček ho posiluje… Příjemné setkání – a pochopitelně musela následovat společná fotka!

To byl MTB bahnitý trip skrz Džbán II. 12. 10. 2019. A některé úseky jsme jeli-tlačili poprvé, a naposledy…

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying