ZAJÍMAVOSTI

Den otevřených dveří ve Sportovním centru Na Chobotě Řepy

 

Stavba Sportovního centra Na Chobotě zcela jistě Řepy proslaví. A úspěšně pokračuje. Termín otevření bude ovšem nutné malinko posunout až do začátku roku 2019. Jak to u velkých staveb bývá, nečekané potíže dokážou stavbaře potrápit.

Ale raději o něco později, než systémem hr, ať to stihneme v termínu, a pak se ve zkušebním provozu trápit s nějakými dodělávkami, které mohou být, za jistých okolností, i nekonečné. Známe to z jiných staveb.

 

Restaurace se nachází hned dole a bude přístupná z ulice

 

Už se tu rýsují jednotlivé bloky, uvnitř jsou již instalovány filtrační a klimatizační jednotky. Bazénová sekce, restaurace, patro se saunami a hotelová část jsou ještě ve hrubé stavbě. V případě hezkého počasí se otevřou dvě velká okna a návštěvník z bazénu se bude moct slunit na venkovní travnaté ploše.

 

Bazény – vzadu jsou okna, které budou za hezkého počasí otevřená a návštěvníci tak budou moci ležet venku na trávě.

 

Ve sportovní části asi každého překvapila velikost haly. Už chápu poznámky z vizualizace v tom smyslu, že bude možné sportoviště rozdělit příčkami a provozovat tak nezávislé sportovní aktivity. Při prvotní prohlídce se zdá, že místa tady je dostatek. A to i pro diváky na tribunách, které ještě bude údajně možné nějak variabilně nastavovat. Pod halou se buduje podzemní parkoviště.

 

Sportovní hala

 

A co je zajímavé: obě části, jak bazénovou tak sportovní, propojí podzemní tunel, takže třeba sportovci budou mít možnost si hned po zápase dopřát saunu bez nutnosti opouštět budovu.

 

Restaurace je, naproti mému očekávání, umístěná hned dole, v “bazénové” budově napravo od recepce a bude přístupná z ulice! S výhledem ne centrální průchod mezi oběma bloky, který by se tak mohl proměnit na takovou menší promenádu pro pěší. Neplatí tak to, co jsem psal v tomto článku

Byli jsme upozorněni i na pár projektových vychytávek: např. točité (!) schodiště od recepce vzhůru do saunové části nebo schody ze saunové části přímo k bazénům.

Celá prohlídka byla ze strany stavební firmy velmi dobře a to i včetně cateringové služby s lehkým občerstvením, které „platilo město“. Lidí přišlo opravdu hodně – mluvím teď o čase 15 – 16 hod. kdy by se jich možná dala napočítat i stovka.

 

Připravený catering byl příjemným překvapením ze strany města.

 

Den otevřených dveří ve Sportovním centru Řepy se vydařil… a nyní zbývá už jen čekat na leden – únor 2019, kdy by měl být celý areál slavnostně otevřený.

 

Z rozhovoru s paní starostkou vyplynulo, že o využívání sportovišť a hlavně bazénu je už nyní velký zájem, o “své rozvrhy” se hlásí školy, kluby seniorů, sportovní kluby, firmy a koneckonců i široká veřejnost… zkrátka bazén určitě pojede od samého začátku na plné obrátky. A velký zájem je i o sportoviště.

Což je dle vyjádření průvodce – pana stavitele – jedině dobře, protože v jejich zájmu je otestovat celé, jak ventilační, tak filtračně – klimatizační zařízení, na plnou zátěž, a když tak hned v začátku odhalit případné problémy.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying