ZAJÍMAVOSTI

Bazén v Řepích.

Tak bychom se my, „Řepáci“, měli koncem roku konečně dočkat stavby, o které se dlouhé roky jen mluvilo. Jednou, že se stavět bude, ale kdoví kdy, jindy, že už jsou plány, ale nejsou peníze. Pak zase letěla fáma (možná pravdivá), že prašule jsou, ale opozice na radnici tak drahou stavbu odmítá. A v mezičase se také vedly spory o tom, že kdyby přece jen, tak jakou formu stavby zvolit. Varianta s venkovním bazénem brzy logicky padla, neb klima v našich zeměpisných šířkách není tomuto typu vodních radovánek moc nakloněna.

Nakonec se tedy stavět začalo a zdá se, že byl vybrán vcelku rozumný projekt, kterému člověk, laik, asi nemá co vytknout. Takže: na co všechno se můžeme ke konci tohoto roku těšit.

Bazén v Řepích, jinak Víceúčelové sportovní centrum Na chobotě, tak zní oficiální název. Z dokumentu zvaného Studie proveditelnosti vybírám následující zajímavé údaje.

Kompletní řešení.

– sportovní hala větší, víceúčelová, možné dělení příčkami podle potřeb, takže mohou vzniknout haly dvě s nezávislým programem

– bazén: 25 metrů – 6 drah

– walness – 3 sauny + zázemí

– fitness

– hotel – 60 lůžek

– restaurace – kapacita 60 +20 míst (zahrádka?)

Nahoře bude restaurace – a snad i se zahrádkou

 

Nejzajímavější finanční kalkulace – mohou se změnit.

Bazén – 1hod/ 65 Kč, kapacita 120/hod osob

Wallness – 1hod/ 100Kč – kapacita 40 osob/hod

Fitness – 1hod/ 100Kč – kapacita 62 osob/hod

Hotel – 1noc/300Kč – kapacita 60 lůžek

Restaurace – předpokládaná útrata- 150kč/osoba – kapacita 60 + 20 míst

Hala – 1hod/ 1500Kč

Venkovní hřiště 1hod/ 290Kč

Parking – 0Kč ??

 

Z několika uveřejněných vizualizací toho moc vidět není. Nicméně předpokládám, že za vhodného počasí bude možné prosklenou stěnu u bazénu otevřít a využít venkovní (travnatý?) prostor pro slunění.

Restaurace bude v horním patře s výhledovým oknem na bazény a zdá se, že by na střeše haly mohla vzniknout zajímavá zahrádka s výhledem na fotbalové hřiště, skate park, konečnou tramvaje a nádraží Zličín.

Za halami, směrem do sídliště budou 4 tenisové kurty a 2 volejbalové. Celý areál nabídne 39 pracovních míst s průměrnou mzdou 23 977Kč.

Tak se nezbývá, než těšit. Osobně mi přijde šikovné, propojit sportoviště s hotelovým provozem a restaurací. Ta bude zcela jistě společná jak pro bazénové, tak i pro hotelové návštěvníky. Zda bude přístupná i „kolemjdoucím“ si nejsem moc jistý. Od toho tu máme skvělou restauraci Sokolovna. Co by kamenem dohodil a s nejlepším výčepním v republice!

Co je ovšem velmi zajímavé – a potěšující, že se stavba stihne za rekordně krátkou dobu! Základní kámen byl položen 22. Března 2017. A pokud půjde vše podle plánu, v podstatě za rok a půl by mělo sportoviště přivítat první návštěvníky. Tedy letos, koncem roku. Že by krásný dárek všem „Řepákům“? 

U stavby to už ale dnes žije! 

 

 

 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying