HUDBA,  TECHNIKA

Advance Acoustic WTX-Microstreamer

Tak ještě poslední ohlédnutí za výstavou Audio Video 2018, která se již tradičně konala v pražském hotelu Don Giovanni.

Moje první otázka u vystavovaných modelů byla: jaký je zdroj zvuku. Jinak řečeno, z jakého média leze právě hraná písnička.

Nutno říct, že moderní doba rázně buší i do vrat hi-fi techniky. Vrata se otevírají… a to jen dobře. Zatímco zde ještě před pár lety dominovaly CD přehrávače a sem tam gramo za půl mega, později se přidaly DA převodníky a počítačové hard disky. A dnes?

Streamování není sprosté slovo. S nástupem internetu a rychlých interiérových wi-fi sítí se tu náhle nabízí vpravdě revoluční možnost šátrání v nepřeberném množství písniček, které jsou uložené v obrovských databankách streamovacích firem jako jsou Spotify, Tidal, Deezer a další. Stejně tak v obrovské nabídce internetových rádií.

RCA konektory

A co mě tady na výstavě zaujalo? Advance Acoustic WTX-Microstreamer. Krabička zhruba ve velikosti té od cigaret s vyčuhujícím párem RCA konektorů. Těmi se krabička zapíchne zezadu do zesilovače. Ovládá se přes speciální mobilní aplikaci. A v ní brouzdáte sítí, naladíte si třeba účet na Spotify…a už to hraje! Pozor, upřesním! Konektivita probíhá na přímé trase wi-fi – microstreamer! Mobil je jen ovladač!

Krabičky Advance Acoustic WTX-Microstreamer. Vpravo nahoře nová, vylepšená a o něco dražší verze

Už nevím, jaké skladby jsem poslouchal. Kdyby mi neřekli, že zdrojem signálu je tahle věc, měl bych za to, že hraje CD. Pořád jsem měl před očima nějaký obyčejný plastový mp3 přehrávač, jenže tohle je zcela jiná liga a skladby byly překvapivě velmi dynamické a detailní.

Je prostě neuvěřitelné, co Advance Acoustic WTX-Microstreamer zvládá. Vystavovatel upřesnil, že se uvnitř skrývá DA převodový čip Wolfson WM8740, který prý, na tuto kategorii, disponuje vysoce kvalitním odstupem signálu od šumu. Aplikace pak přehraje krom běžných formátů typu MP3 i APE, FLAC, WAV, AAC, ALAC nebo WMA a to až do rozlišení 24 bit / 192 kHz. V aplikaci je možné brouzdat i lokálními zdroji hudby jako jsou NAS či domácí počítače.

Advance Acoustic WTX-Microstreamer stojí 4200 Kč. Recenze tu krabičku vychvalují s tím, že za malý peníz oživíte svoji hifi sestavu hodně kvalitním zvukem a hlavě: obrovskými stream databázemi.

A jen tak pro zajímavost: na Spotify mám svůj účet a za předplatné cca 150 Kč měsíčně s dostanete k prémiovému účtu, top bezztrátovému datovému toku zvuku bez reklam, přenosové rychlosti 320 kbps a hlavně: ke zhruba 30 miliónům skladeb! Z vlastní zkušenosti za slídění v této síti mohu říct, že zde najdete až neskutečné věci! Je libo třeba dávná Československá, dnes již v podstatě zapomenutá, hvězdička Valerie Čižmárová? V pohodě ji najdete! Současné slovenské jazzové Pavel Morochovič Trio? Chalani vydali jednu desku… a Spotify ji má ve své databázi!

Přiznám se, že už asi nechci nic víc! Advance Acoustic WTX-Microstreamer + Spotify a mám vystaráno! Nebo další varianta: Hi-Fi DAB/DAB+/TUNER s konektivitou Bluetooth. USB, LAN a přímý wi-fi vstup na stream Spotify, Tidal atd. O tom někdy příště.

Tohle je budoucnost!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying