CYKLISTIKA,  VÝŠLAPY

70 km krásným podzimním dnem

A možná i jakýsi symbolický závěr letošní cyklistické sezóny. Tenhle den, co se týká počasí, se opravdu mimořádně povedl a tak by to byl hřích, nevyrazit do terénu. A párkrát jsem si řekl: kdyby takové babí léto vydrželo až do konce listopadu! To byla paráda!

Co jsme projeli

70 km krásným podzimním dnem a s kamarádkou Eliškou naši oblíbenou lokalitu Benešův luh, což je lesní oblast přináležící Křivoklátské vrchovině. Krásný, všemi podzimními barvičkami vymalovaný podzimní les, slunečno, teplo a absolutní bezvětří.

 

 

Problémy         

Pár stoupání, pár sjezdů a také píchnuté zadní kolo na mém kole. Ukazuje se, že zde recenzované pláště Mitas Scylla na suchém a tvrdém povrchu poměrně rychle degradují a tím získávají menší odolnost vůči propíchnutí.  V mém podání vydržel zadní plášť prakticky rovný rok (podzim 2018 – podzim 2019) čili dohromady jednu sezónu a asi 3 tisíce odjetých kilometrů, z 90% na suchém a tvrdém podkladu. Přední plášť je na tom o něco lépe.

Jen na doplnění

Na tomto výletě (Lokalita Džbán) jsme projížděli bahnitými úseky a i zde už narážely „mitasky“ na svoje limity.

Mor elektrokol

I ta jsme zaznamenali. A na nich trůnící, nikoliv důchodci, ale mladí lidé!  Lenost, pohodlnost lačnost po úlevách. Nezbývá, než ty ubožáky litovat. Nic to ovšem nemění na tom, že mor zasáhl už i Křivoklátskou vrchovinu.

Ovšem jinak to bylo

70 km krásným podzimním dnem a na konci s únavou v nohách a hladovým žaludkem. Naštěstí jsem měl po ruce nějaké power gely a ty se opravdu osvědčily, a nebylo to poprvé. Doporučuji!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

error: Obsah blokovaný! Content blocked!