CYKLISTIKA

4Ever Scanner 2019 – Prototyp

Prototyp se dere na scénu.

Známý český výrobce z moravské Studénky připravuje na příští rok zcela nový model karbonového XC hardtailu SCANNER. Na prodejně Café Calabrone byl k vidění v přepracované geometrii. Chybí např. vzpěra mezi horní a sedlovou trubkou, tu nahradila malá ploutvička pod objímkou sedlovky. Měl jsem možnost vidět čistý černý rám pouze s červeným logem a označením Prototype. Nutno říct, že se mi líbil, ale přece jen jsem si říkal, že logo 4Ever by nemuselo být nijak výrazné, stačil by nějaký lesklý odstín šedé. Nebo zlaté…

 

Karbonová harmonie aneb vysloveně krásné prolnutí horní a sedlové trubky.

 

První pohled na rám

Jeho kompozitová linie je vysloveně jednoduchá, nikterak komplikovaná, a tím, že byla vypuštěna výše popsaná vzpěra, zdůraznil se výrazný sloping. Ale možná jsou na vině i některé úhly, to se uvidí, až budou zveřejněna kompletní technická data. 

Vidlice 120 mm?

Jednou ze zásadních změn je i použití vidlice se zdvihem 120 mm. Oproti mému kolu SCANNER 2017 ji má prototyp určitě více položenou a minimálně přední část kola je o něco málo delší. Jsem docela zvědavý, jak se bude tenhle nový stroj chovat v terénu a hlavně, v čem bude lepší než můj. Či jiný. Nicméně 120 mm mi přijde trošku zbytečný luxus. Proč obdařit hardtail, který má hrát roli XC kompozitové rakety, takovým zdvihem?

Když budu chtít takovou vidlici “nakrmit”, zamířím s ní do nějakého trialového úseku. Jenže co s tvrdým zadkem? Ten v takovém terénu nebude stíhat. Vidím to na svém kole, kde se super vidlí SID 100mm vcelku v pohodě zvládám kořenovky i nepříliš rozbité kamenovky a o vyšším zdvihu vůbec nepřemýšlím, neb nevím, k čemu by mi posloužil.

Osazení – to se ještě uvidí

Osazení zatím nemá cenu řešit ale je jisté, že top modely budou doladěné jednopřevodníkovou řadou a minimálně v XT balení. Že by… hříšná myšlenka… byl nějaký model osazený již elektronickým řazením?

 

 

4Ever Scanner 2019 – Prototyp. Vypadá krásně, sexy a od pohledu to bude dravec. Radost na něj pohledět a ještě větší ho krotit.

 

2 komentáře

    • administrator

      Zdravím, ne, nejsem tester ale možná ho budu moct vyzkoušet u autorizovaného prodejce. Tipuji, že by byl k dispozici na podzim.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Zákaz kopírování - prohibiting copying