HUDBA,  UMĚNÍ & KULTURA

Honeyblood

Byla jednou jedna rockem pořádně načichlá garáž a v ní se usídlily divoké včelky z rodu Honeyblood. Garáž byla oprýskaná, zahulená, včeličky pilné, a z pláství záhy odkapával sladký med. Hm…sladký. Nikdo netušil, že včelky rády sosají z kvítků na poli plném chilli papriček.

 

Včelky jsou dvě a pocházející ze Skotska. Cat Myers buší do bicích a Stina Marie Claire Tweeddale drásá kytaru. Obě zpívají. Ladí jim to náramně. To, co se hrne z reproduktorů je indie dřevní rock, garážový, grunge, sem tam okořeněný štiplavými papričkami punku. Je až s podivem, co ty dvě divoženky dokážou zahrát. Stina Marie dobře zpívá a sakra dobře ovládá svůj nástroj. Skrz mraky krabiček různě przní zvuk, ale jsou to stále šťavnaté, dynamické, čitelné a bravurně zahrané riffy. Bicmenka Cat Meyers nezůstává pozadu. A tak tu máme plnohodnotný poctivě zahraný rock. Má tah, dynamiku, rytmiku. Sice chybí basa, nevím, jak jsou ty nahrávky mixované ale ona ta basová linka ani nechybí. Celkově by se ta hudba dala označit jako po čertech energická.

Dvě šelmy jsem našel už asi před dvěma roky. Tehdy vydaly první, eponymní album. Prý bylo nahrávané na dvoustopý magnetofon v koupelně. Líbilo se mi a došlo dokonce k nečekanému: některé skladby se mi zahryzly do hlavy a ne a ne ven! Celkem zvědavý jsem čekal, zda zůstane jen u jediné desky nebo přibude další. A když jsem se dozvěděl, že po vydání prvního alba duo opustila bubenice Shona McVicar říkal jsem si zklamaně: to bude konec. Hurá, mýlil jsem se!

Stina Marie Claire Tweeddale drásá kytaru a Cat Myers buší do bicích

4.11.2016 jsem se dočkal. Opět dvě, s novou babou za bicími, pokročili dál, a to výrazně. Oproti prvotině přitvrdily a jejich projev se mi zdá jaksi jistější. Holky se vyhrály, hlavně na menších festivalech a v klubech. Tam jim to musí zaručeně slušet a jsem zvědavý, zda se nikdy ukážou i tady. Určitě bych si je šel poslechnout live. Korbel piva do ruky…panáka skotské whisky k tomu…a holky – jedeme!

Hodnotím 9 z 10!

ALBA

2014 Honeyblood

2016 Babes Never Die

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

error: Content is protected !!